e Devlet Giriş – e Devlet Kapısı Giriş Yap Turkiye.gov.tr

e Devlet giriş yap, tüm devlet kurumları ve kuruluşları hakkında işlem yapabileceğiniz bir sayfadır. SGK, Maliye Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Belediyeler, EGM, ÖSYM, YÖK, Üniversiteler ve daha birçok devlet kurumuna ait hizmet e-devlet kapısında yer almaktadır. e-Devlet giriş yap sayfasını kullanarak bu hizmetlerin tamamından faydalanabilir ve ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. e Devlet e giriş, vatandaşlar tarafından en çok aranan hizmetlerdendir.

e Devlet Giriş Nasıl Yapılır?

e Devlet e giriş, turkiye.gov.tr adresinden kolayca yapılabilir. Ancak giriş yapmak için, Ptt şubelerinden bir e-devlet giriş şifresi almanız gerekiyor. Bu şifre, kimliğinizi doğrulamak için size yardımcı olacak. Kimlik doğrulaması yaptıktan hemen sonra, hesabınıza tanımlayacağınız cep telefonu ve mail adresine kod gönderilecektir. Daha sonra şifrenizi unutursanız, bu kod ile sıfırlayabileceksiniz. Cep telefonu ve mail tanımlamazsanız, şifre sıfırlama işlemi sadece Ptt şubelerinden yapılabilir.

Sitemiz üzerinden yardım alabileceğiniz bazı dökümanlar

e Devlet kapısına giriş yaparak kullanabileceğiniz bazı hizmetler şunlar

 • SGK hizmetleri ve SGK dökümü,
 • Emekli aylığı bilgisi ve aylık zamları,
 • Üniversite hizmetleri, YÖK ve açık öğretim,
 • Milli Eğitim Bakanlığı hizmetleri,
 • Sağlık Bakanlığı hizmetleri,
 • Hastane randevu sistemleri ve E-Nabız,
 • Sabıka kaydı sorgulama,
 • Dava ve icra dosyası sorgulama,
 • Aile soy kütük bilgisi sorgulama,
 • Nüfus bilgileri sorgulama,
 • İkamet adresi değişikliği ve güncelleme,
 • İkametgah belgesi sorgulama,
 • Aklınıza gelebilecek tüm devlet sorgulama işlemleri.

e-Devlet Giriş – Popüler ve En Çok Kullanılan Hizmetler

e Devlet, tüm vatandaşlarımız tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. E-Devlet şifresini kullanarak giriş yaptıktan sonra, devlete ait birçok kurumun hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Altta verdiğimiz hizmetler, vatandaşlar tarafından en çok kullanılan 2021 yılında popüler kabul edilen hizmetlerdir.

Ayrıca Turkiye.gov.tr yani E-Devlet kapısına sürekli olarak güncel ve yeni hizmetler de ekleniyor. Bu hizmetleri takip etmek ve yeni hizmetlerden haberdar olmak için dilerseniz “Yeni Eklenenler” sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu sayfada da kullanabileceğiniz işe yarar birçok hizmet bulunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı
Sağlık Bakanlığı hizmetlerini kullanarak E-Nabız girişi yapabilir, kayıt olabilir, randevu alabilir ve randevu iptali yapabilirsiniz.
Hizmete Git
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile pandemi destek başvurusu yapabilir ve yardım bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz.
Hizmete Git
Gelir İdaresi Başkanlığı
Gelir İdaresi Başkanlığı hizmetleri ile vergi borçlarınızı takip edebilir, vergi borcu ve yapılandırma ödemelerinizi kredi kartı ile yapabilirsiniz.
Hizmete Git

e Devlet ÖSYM Giriş e-Devlet Kapısı

Yine en çok kullanılan hizmetlerden bir diğeri de ÖSYM ve YÖK hizmetleridir. Üniversitelerin online işlemleri hakkında bilgi almak, öğrenci işleri ve öğrenci belgesi sorgulama işlemlerinin tamamı e-devlet üzerinden yapılabilir. Siz de e devlet e giriş yap bağlantısı ile tüm işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Aynı zamanda pandemi süreci boyunca okullar kapalı kaldı. Okulların kapalı kaldığı süre boyunca da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen EBA uygulaması üzerinden canlı dersler verildi. e devlet eba giriş yöntemini kullanarak canlı derslere katılabilir, dilerseniz e devlet üzerinden ebaya kayıt olabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı
Milli Eğitim Bakanlığı hizmetleri, öğrenci belgesi sorgulama, doğrulama ve açıköğretim okulları. Halk eğitim merkezleri hakkında tüm bilgiler.
Hizmete Git
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı yani YÖK hizmetlerinin tamamına da e-devlet kapısı üzerinden erişebilirsiniz. YÖK hizmetleri sadece giriş yapılarak kullanılır.
Hizmete Git
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi
Gelir İdaresi Başkanlığı hizmetleri ile vergi borçlarınızı takip edebilir, vergi borcu ve yapılandırma ödemelerinizi kredi kartı ile yapabilirsiniz.
Hizmete Git

e Devlet Giriş SSK Hizmet Dökümü – SGK Hizmet Dökümü Sorgulama

e Devlet giriş ssk hizmet dökümü hizmeti sayesinde, SSK bilgileri sorgulayabilir ve SGK hizmet dökümü çıkarabilirsiniz. Bu işlem için e-devlet şifrenizi kullanarak kimlik doğrulaması yapmanız yeterli olacaktır. e-Devlet SGK giriş yap ve SSK hizmet dökümü girişi bilgileri aşağıdan ulaşılabilir.

Sosyal Güvenlik Kurumu
SSK, yeni adıyla Sosyal Güvenlik Kurumu tüm hizmetleri. Emeklilik bilgisi, aylık bilgisi, SGK hizmet dökümü ve diğer tüm hizmetler SGK sayfasında.
Hizmete Git
SGK 4A Hizmet Dökümü
SGK 4A hizmet dökümü sorgulama. Emeklilik bilgisi, aylık bilgisi, SGK hizmet dökümü ve diğer tüm hizmetler SGK sayfasında.
Hizmete Git
SGK 4B Hizmet Bilgisi
SGK 4B hizmet bilgisi sorgulama ekranı. Emeklilik bilgisi, aylık bilgisi, SGK hizmet dökümü ve diğer tüm hizmetler SGK sayfasında.
Hizmete Git

e-Devlet Kapısına Nasıl Giriş Yapabilirim? – e Devlet Giriş Yap 2021

e Devlet giriş yapmak için, ilk olarak bir şifreniz olmalı. e-Devlet şifresi, şimdilik sadece Ptt şubelerinden satılıyor. Herhangi bir Ptt şubesine giderek, şifre almak istediğinizi söylemek yeterlidir. Şifre değişikliği işlemleri de hem e-devlet kapısı, hem de Ptt şubelerinden yapılıyor. Şifre değişikliği işlemi sırasında da yine Ptt’ye giderseniz, bunun için de ücret ödemeniz gerekiyor. Ptt e devlet şifresi alma ücreti 2021 yılı için 2 TL olarak belirlenmiştir.

e-Devlet giriş yap, ilk olarak TC kimlik ve şifre ile oluyor. Turkiye.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra sağ üst taraftaki “Giriş Yap” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu butona tıkladıktan sonra sizi giriş sayfası karşılar. TC kimlik numarası ve Ptt şubesinden aldığınız e-Devlet şifrenizi tuşlayarak giriş yapabilirsiniz. Hesabınıza ilk kez giriş yapıyorsanız, e devlet e giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ederiz.

e Devlet e giriş yap 2021

Türkiye’de 2006 yılından beri hizmet veren Turkiye.gov.tr yani e-Devlet kapısı, bünyesinde birçok hizmet barındırmaktadır. E-devlet giriş hizmetleri ile birlikte birçok sorgulama, doğrulama ve başvuru işlemi yapılabilir. Hatta özel sektöre ait başvuru ve üyelik iptal işlemleri de 2021 yılından itibaren kullanıma sunulan özellikler arasında yer alır. Bu sebeple de milyonlarca aktif kullanıcı ile, binlerce hizmet arasından tamamını ücretsiz olarak vatandaşlara ulaştırmaktadır.

Ptt şubelerinden edinebileceğiniz 2 TL’lik bir e-Devlet şifresi ile e Devlet e giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıkan sonra ÖSYM, SGK, YÖK, MEB, Sağlık Bakanlığı, E-Nabız, Randevu ve EBA gibi pek çok hizmetten faydalanabilirsiniz. Elbette bu hizmetleri kullanabilmek için, siteye giriş yapmalı ve kimlik doğrulaması yapmalısınız. Kimlik doğrulama işlemi e-devlet için şifre girişi ile tamamlanıyor. Şifre girişinizi yaptıktan sonra sıralamış olduğumuz tüm hizmetleri kullanabilirsiniz.

HES Kodu İşlemleri e-Devlette!

Pandemi süreci boyunca ülkemiz pek çok tedbir aldı. Bu tedbirlere ilave olarak, halk sağlığının korunması ve riskli kişilerin risksiz olanlarla temasını önlemek için HES kodu uygulaması devreye girdi. Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden ve E-devletten hes kodu alabiliyorsunuz. Aynı zamanda cep telefonunuzdan TC kimlik bilgileriniz ile de SMS göndererek hes kodu alabilirsiniz. E-Devletten hes kodu alma ve görüntüleme işlemleri yapmak için arama bölümüne “HES” yazmanız yeterli.

HES kodu üretme, listeleme ve doğrulama işlemleri, E Devlet giriş Sağlık Bakanlığı hizmetleri kullanılarak yapılabilir.

e Devlet Giriş Şifresi Nereden ve Nasıl Alınır?

e Devlet giriş işleminin ilk aşaması, bir şifreniz olmasına bağlıdır. Eğer e-devlet şifreniz yoksa, e devlet e giriş yapmanız mümkün değil. Daha önce hiç şifre almadıysanız, herhangi bir Ptt şubesine giderek 2 TL karşılığında bir e-devlet şifresi edinebilirsiniz. Ptt şubesinden satın alacağınız e-devlet şifresini, giriş yaptıktan sonra değiştirebilirsiniz. Şifre değişikliğini düzenli aralıklarla yapmak, hesabınızı güvence altında tutacak ve olası tehlikelerden koruyacaktır.

Ptt şubelerinden e-devlet şifresi almak ve e Devlet giriş

 • E-Devlet şifresi Ptt şubelerinden 2 TL karşılığında alınabilir
 • Şifre aldıktan sonra “Turkiye.gov.tr” adresinden giriş yapılmalıdır
 • Giriş yaptıktan sonra şifre değişikliği yapın
 • Daha sonra hesabınıza bir cep telefonu ve aktif mail adresi tanımlayın

E devlet giriş yaptıktan sonra, hesabınıza bir cep telefonu tanımlamak oldukça önemlidir. Hesabınıza tanımlayacağınız cep telefonu numarası, daha sonra şifrenizi unutmanız durumunda sıfırlamanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede tekrar Ptt’ye gidip şifre almanız da gerekmez. Eğer Ptt’den ikinci kez şifre almak isterseniz bunun için de 4 TL ödemeniz gerekecektir. Hesaba mail adresi ya da telefon tanımlanırsa, tekrar para ödemek zorunda kalmadan kendiniz değiştirebilirsiniz.

e Devlet Giriş – Banka İnternet Bankacılığı ile e-Devlet Banka Girişi

e Devlet kapısı giriş işleminin pek çok yöntemi bulunuyor. Bunlardan en güvenli kabul edilen, en bilinen ve çok tercih edilen yöntemlerden birisi de bankaları kullanarak e-devlet kapısına erişim sağlamak. Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarını köprü olarak kullanarak, e-devlet hesabınızda oturum açabilirsiniz. Bunun için bankanızdan internet bankacılığı hizmeti alıyor ve şifrenizi de biliyor olmalısınız.

Bankanızın internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra, işlem menüsünden “Diğer İşlemler” adımını seçip “e-Devlet Giriş Yap” butonuna basmalısınız. Bu buton sizi, otomatik olarak e-devlet kapısı sistemine yönlendirecektir. Sistem sizi yönlendirdikten sonra, e-devlet şifreniz ile giriş yapmış gibi işlem yapabilecek ve tüm hizmetleri aktif olarak kullanabileceksiniz. Bu işlemlerin tamamı bildiğiniz gibi ücretsizdir.

İnternet Bankacılığı ile e-Devlet’e Nasıl Giriş Yapabilirim?

Bazı doğrulama adımlarında ve mobil imza işlemlerinde, e-devlet kapısına giriş yapmanız banka aracılığı ile olmalıdır. Örneğin Ptt aracılığı ile e-imza satın almak istiyorsanız, bunun için e devlet giriş işlemini banka aracılığı ile internet bankacılığı üzerinden yapmalısınız. Bunun için üstteki adımları kullanabilirsiniz. Banka aracılığı ile e-devlet hesabınızda oturum açarken, e-devlet kapısı sizden herhangi bir doğrulama veya şifre girişi yapmanızı istemez.

İnternet bankacılığı bilgileriniz zaten TC Kimlik ile oluşturulduğu için, sistem bunların hepsini otomatik algılar.

 • İnternet bankacılığı şifreniz ile giriş yapın,
 • İşlemler menüsünden “e-Devlet Giriş Yap” butonuna tıklayın,
 • Sistem otomatik olarak e-devlet kapısı girişi yapacak.

Bu yöntem, e-devlet şifrenizi unuttuğunuz zamanlarda da imdadınıza yetişebilir. Ancak, şifrenizi unuttuysanız eskisini bilmeden yeni şifre belirlemek mümkün değil. Banka aracılığı ile e-devlet hesabınıza giriş yapsanız bile, turkiye.gov.tr üzerinden şifre değişikliği yapmak istediğiniz zaman e-devlet sizden eski şifrenizi girmenizi ister. Bu durumda ya şifremi unuttum bağlantısına tıklamalı, ya da Ptt şubelerine giderek kendinize yeni bir şifre almalısınız.

e-Devlet Şifremi Unuttum, Nasıl Geri Alabilirim?

e Devlet giriş işlemlerinde en çok başımıza gelen durumlardan birisi de şifremi unuttum durumudur. Turkiye.gov.tr adresi üzerinde şifrenizi rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Ancak şifre değiştirme işlemi sırasında, cep telefonu veya mail adresine bir doğrulama kodu gönderiliyor. Doğrulama kodu gönderilmeden, e-devlet şifresini değiştirmek mümkün değil. Bu gibi bir durumla karşı karşıya iseniz, e-devlet hesabınıza cep telefonu ve mail adresi bilgisini mutlaka girmiş olmalısınız.

Bu işlem, e-devlet şifresi Ptt’den alındıktan sonra ilk giriş yaptığınızda yapılmalıdır. Ptt şubelerinden e-Devlet şifresi satın alındıktan sonra, direkt olarak karşınıza kişisel bilgiler ekranı geliyor. Buradan hesabınıza bir mail adresi, cep telefonu ve adres bilgisi girmeniz isteniyor. Mesela pandemi başvurusu sürecinde, sistemde adresi kayıtlı olmayan kişilerin başvuruları da kabul edilmedi. Bu gibi durumlarda mağdur olmamak için, kişisel bilgileri doldurma ekranı mutlaka doğrulanmalıdır.

e Devlet giriş şifresi unuttum, nasıl değiştirebilirim?

 • Turkiye.gov.tr adresine giriş yapıp, sağ üstten “Giriş Yap” butonuna tıklayın,
 • Ardından gelen TC kimlik ve Şifre bölümünün altındaki “Şifremi unuttum” bağlantısına tıklayın,
 • Bu ekranda sizden kişisel bilgilerinizi girmeniz istenecek, eksiksiz ve doğru olarak girin,
 • Daha sonra cep telefonu veya mail adresinize bir doğrulama kodu gönderilecek,
 • Doğrulama kodunu girdikten sonra kendinize yeni bir e-devlet şifresi belirleyebilirsiniz.

e Devlet hesabınıza bir cep telefonu tanımlamadıysanız, buradan şifre değiştirmeniz mümkün değil.

e Devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra bir cep telefonu ya da mail adresi belirlemediyseniz, bu şekilde şifre değiştirmeniz mümkün değil. Bunun yerine bir Ptt şubesine giderek, şifrenizi unuttuğunuzu söylemeniz yeterli. Şifrenizi daha önce alıp, unuttuğunuz için yine ücret ödeyerek kendinize yeni bir şifre alabilirsiniz. Bu şifreyi aldıktan sonra hesabınıza bir cep telefonu numarası tanımlarsanız, daha sonra ücret ödemenize gerek kalmadan e-devlet şifresini internetten de değiştirebilirsiniz.

e Devlet Çağrı Merkezi, Mail Adresi ve Telefon Numarası

e Devlet giriş konusunda sorun yaşıyorsanız, e devlet telefon numarası ile iletişim kurarak yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda e-devlet yardım ve destek merkezi üzerinden de mail atabilir, iletişim formunu doldurarak hemen görüşmeye başlayabilirsiniz. Dilerseniz çağrı merkezini de arayabilirsiniz.

e Devlet Çağrı Merkezi Alo 160

e Devlet çağrı merkezi ve e Devlet giriş hakkında problemler

 • e Devlet çağrı merkezini arayarak şifre işlemleri yapabilirsiniz,
 • Hesabınıza giriş sorunları ve e-devlet açılmama sorunları,
 • Mobil imza sorunları,
 • Kırık bağlantılar, erişim sorunları ve açamadığınız sayfalar,
 • Diğer e-devlet giriş üzerinde yaşadığınız tüm sorunlar.

Tüm bu bahsettiğimiz sorunlar veya ilave sorunlar için e-devlet iletişim merkezi ile iletişim kurabilirsiniz. Çağrı merkezi hafta içi mesai saatleri içinde hizmet vermektedir. Bunun dışında acil bir görüşme talebi başlatmanız gerekirse mail adresini de kullanabilirsiniz. bilgi@turkiye.gov.tr adresine atacağınız tüm maillere en kısa süre içinde cevap verilmektedir. Daha hızlı çözüme ulaşmak için hafta içi mesai saatlerinde Alo 160 ile iletişim kurabilirsiniz.

 • Cimer iletişim: 150
 • e Devlet iletişim: 160

Devletsitesi.com’un ve alt sayfalarının hiçbir resmi kurum ve kuruluş ile alakası yoktur. Sitemizde yer alan tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup, internetteki çeşitli kaynaklar ve resmi sitelerden derlenmektedir. İnternet sitemizden sadece resmî adreslere yönlendirme yapılmaktadır.

arama sorguları: e devlet giriş, e devlet e giriş, e devlet giriş ssk hizmet dökümü, e devlet eba giriş, e devlet ösym giriş, e devlet girişi, e devlet banka girişi