Alkol Fiyatları 2021 - Güncel Alkol Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Alkol fiyatları 2022 yılında çok merak ediliyor. Özellikle TBMM'den geçen, Cumhurbaşkanlığına ÖTV'yi %300'e kadar arttırabilme yetkisi veren yasa sonrası vatandaşlar tedirgin durumda. Sigara ve Alkol fiyatlarının bu durumdan nasıl etkileneceği, alkol fiyatları 2022 yılında zamlanacağı gibi söylendiler dönmeye başladı. Peki alkol fiyatları ne kadar oldu? Güncel alkol fiyatları ve zamlı fiyat listeleri.

Alkol fiyatları, bildiğiniz üzere ülkemizde en çok tartışma konusu olan durumlardan birisi. Alkol fiyatından çok vergi olması ve özellikle fiyatların aşırı vergilendirilmesi yüzünden tüketiciler rahatsız. Bu rahatsızlık, şimdiye kadar alkol fiyatında herhangi bir değişiklik olmasına yardımcı olmadı. Aksine daha çok fiyatlarda artış oldu ve ÖTV zamları ile birlikte KDV dışında da pek çok vergi yükü, alkol fiyatlarının üzerine binmiş oldu.

Peki alkol fiyatlarında yeni bir zam dalgası bekleniyor mu?

İçki Fiyatları 2021

Alkol fiyatları ve içki fiyatları, ÖTV artışlarından doğrudan etkileniyor. Son dönemlerde çıkarılmış olan, Cumhurbaşkanına verilen ÖTV arttırma yetkisinden sonra içki fiyatları zamlanacak mı çok merak ediliyor. Ancak firmalar ile yaptığımız görüşmelerde, henüz böyle bir durumun söz konusu olmadığı söylendi. Zaten bildiğiniz üzere, firmalar artan maliyetler yüzünden kendileri de zam kararı alabiliyor. Sadece devletin yapmış olduğu ÖTV artışı ile değil, mevcut maliyetlerin artması ile de fiyat artışı olabiliyor.

Bu durumda içki fiyatları için şimdilik bir zam söz konusu değil. Eğer önümüzdeki günlerde ve özellikle 2022 yılında bir zam gelip gelmeyeceği konusunda bilgi olmasa da, sitemiz güncellenecektir. Alkol fiyatları zamlanması halinde, internet sitemiz üzerinden duyurusu mutlaka yapılacaktır. İçki fiyatları için şimdilik bir zam beklentisi olmasa da, zaten mevcut fiyatların gerçek anlamda cep yaktığını söylemek gayet normal.

Alkol Fiyatları 2021 Güncel Alkol Fiyatları

Güncel alkol fiyatları, vatandaşlarımız tarafından çok merak ediliyor. Bildiğiniz üzere pek çok farklı çeşitte alkol ve bunları üreten markalar bulunuyor. Markalar arası kalite farkı sebebiyle de fiyatlarda değişim elbette gözleniyor. Rakı, bira, şarap, viski, votka ve cin gibi alkollü içeceklerin fiyatları, markasına ve kalitesine göre değişim gösterebiliyor. Biz de internet sitemiz üzerinde tüm alkol çeşitlerine ait fiyat bilgilerini paylaşmaya çalışyoruz. Güncel alkol fiyatlarını size ulaştırabilmek için, düzenli olarak alkol fiyat listesi inceliyor ve takip ediyoruz.

Sitemizde paylaştığımız güncel alkol fiyatları, fiyatlara zam gelmesi durumunda editörlerimiz tarafından anında güncelleniyor. Güncelleme yapıldıktan sonra, tüm fiyat araştırmaları da yapılıyor. Sitemiz üzerinde yer alan alkol fiyatlarının güncel olmadığını düşünüyorsanız, bize iletişim sayfamız üzerinden yazabilirsiniz. İçki fiyatları güncellendikten sonra tarafınıza bilgilendirme yapmamızı isterseniz, bilgi maili de atıyoruz.